Sunshine Photo Cart - en to ar translation catalogue (238 entries)

en: Anonymous
ar: غير معروف

en: Gallery
ar: معرض صور

en: Total Sales
ar: مجموع المبيعات

[ctx: email]
en: Add New
ar: أضف جديد

[ctx: email-log]
en: Add New
ar: أضف جديد

en: Status
ar: وضعیة

en: Discount
ar: الخصم

en: Subject
ar: العنوان

en: Time
ar: الوقت

en: Days
ar: أيام

en: First Name
ar: الإسم الشخصي

en: Last Name
ar: الإسم العائلي

en: Site URL
ar: رابط الموقع

en: Image
ar: صورة

en: Name
ar: الاسم

en: Quantity
ar: الكمية

en: API Key
ar: مفتاح الـ API

en: List
ar: قائمة

en: Default
ar: افتراضي

en: Checkout
ar: الدفع و الخروج

en: Dimensions
ar: أبعاد

en: Download
ar: التحميل

en: Downloads
ar: التحميلات

en: Image Width
ar: عرض الصورة

en: Discounts
ar: خصومات

[ctx: post type general name]
en: Discounts
ar: خصومات

[ctx: post type singular name]
en: Discount
ar: الخصم

[ctx: coupon]
en: Add New
ar: أضف جديد

en: Edit Discount
ar: تحرير الخصم

en: New Discount
ar: خصم جديد

en: All Discounts
ar: جميع الخصومات

en: Search Discounts
ar: البحث في الخصومات

en: Options
ar: خيارات

en: Discount Code
ar: رمز الخصم

en: Start Date
ar: تاريخ البدء

en: End Date
ar: تاريخ الإنتهاء

en: Galleries
ar: المعارض

en: Apply
ar: تطبيق

en: Remove
ar: إزالة

en: items
ar: عناصر

en: Add Comment
ar: أضف تعليق

en: Price
ar: السعر

en: Add to Cart
ar: إضافة لسلة التسوق

en: To
ar: إلى

en: Description
ar: الوصف

en: Test Mode
ar: اختبار الوضع

en: Completed
ar: مكتمل

en: Details
ar: تفاصيل

en: Card Number
ar: رقم البطاقة الإئتمانية

en: Login
ar: أدخل

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Install Plugins
ar: الإضافات المنصّبة

en: Installing Plugin: %s
ar: تنصيب الإضافة: %s

en: Recommended
ar: موصى به

en: Active
ar: فعال

en: Plugin
ar: إضافة

en: Source
ar: المصدر

en: Type
ar: نوع

en: Version
ar: النسخة

en: Install
ar: تنصيب

en: Update
ar: تحديث

en: Activate
ar: تفعيل

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ar: جاري تحديث الإضافة <span dir="ltr">(%2$d/%3$d)</span> %1$s

en: Show Details
ar: مشاهدة التفاصيل

en: Hide Details
ar: إخفاء التفاصيل

en: Favorites
ar: المفضّلة

en: PayPal Email
ar: البريد الإلكتروني للـ paypal

en: Reports
ar: تقارير

en: Allow
ar: سماح

en: Position
ar: الموضع

en: Top Left
ar: أعلى شمال

en: Top Right
ar: أعلى يمين

en: Bottom Left
ar: تحت شمال

en: Bottom Right
ar: اسفل يمين

en: Center
ar: وسط

en: Repeat
ar: تكرار

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Notes
ar: ملاحظات

en: Category
ar: تصنيف

en: Customer
ar: الزبون

en: Total
ar: مجموع

en: Guest
ar: ضيف

en: Dashboard
ar: الرئيسية

en: Images
ar: الصور

en: Drop files here
ar: اسحب الملف/الملفات هنا

en: or
ar: أو

en: Select Files
ar: تحديد الملفات

en: Allowed Files
ar: الملفات المسموح بها

en: OK
ar: موافق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Expires
ar: ينتهى فى

en: Settings
ar: إعدادات

en: Products
ar: المنتج

en: System Info
ar: معلومات النظام

en: Country
ar: البلد

en: Address
ar: عنوان

en: City
ar: المدينة

en: State / Province
ar: المنطقة/الولاية

en: Item Price
ar: سعر المادة

en: Subtotal
ar: حاصل الجمع

en: Tax
ar: الضريبة

en: Credits
ar: قادة المشروع

en: Payment Method
ar: طريقة الدفع

en: Date
ar: التاريخ

en: ID
ar: الرقم

en: No categories
ar: لا توجد تصنيفات

en: Free
ar: مجاني

en: Andorra
ar: أندورا

en: Anguilla
ar: أنغوليا

en: Antarctica
ar: أنتراكتيكا

en: Argentina
ar: الأرجنتين

en: Aruba
ar: أروبا

en: Australia
ar: أستراليا

en: Bahrain
ar: البحرين

en: Barbados
ar: بربادوس

en: Belize
ar: بليز

en: Bermuda
ar: برمودا

en: Brunei
ar: برونيي

en: Cape Verde
ar: الرأس الأخضر

en: Costa Rica
ar: كوستا ريكا

en: Djibouti
ar: جيبوتي

en: Dominica
ar: الدومينيك

en: El Salvador
ar: السلفادور

en: Fiji
ar: فيجي

en: Gibraltar
ar: جبل طارق

en: Grenada
ar: جرينادا

en: Guadeloupe
ar: جواديلوبي

en: Guam
ar: غوام

en: Guatemala
ar: غواتيمالا

en: Guernsey
ar: جويرنيسي

en: Guyana
ar: جويانا

en: Hong Kong
ar: هونج كونج

en: Isle of Man
ar: إسلي أوف مان

en: Jamaica
ar: جاميكا

en: Jersey
ar: جيرسى

en: Kuwait
ar: الكويت

en: Luxembourg
ar: لوكسمبورج

en: Maldives
ar: المالديف

en: Malta
ar: مالطا

en: Martinique
ar: مارتينيك

en: Mauritius
ar: موريشيوس

en: Mayotte
ar: مايوت

en: Monaco
ar: موناكو

en: Montserrat
ar: مونتسيرات

en: Nauru
ar: نورو

en: Niue
ar: نييو

en: Palau
ar: بالاو

en: Panama
ar: بانما

en: Pitcairn
ar: بيتكيرن

en: Puerto Rico
ar: بورتوريكو

en: Qatar
ar: قطر

en: Reunion
ar:  ريونيون

en: Samoa
ar: ساموا

en: San Marino
ar: سان مارينو

en: Singapore
ar: سنغافورة

en: Vatican
ar: فاتيكان

en: Queensland
ar: كوينسلند

en: Tasmania
ar: تسامنيا

en: Victoria
ar: فيكتوريا

en: Bahia
ar: باهيا

en: Auckland
ar: أوكلاند

en: Indiana
ar: إنديانا

en: Kentucky
ar: كنتاكي

en: New York
ar: نيويورك

en: North Dakota
ar: داكوتا الشمالية

en: Europe
ar: أوروبا

en: Pacific
ar: الهادى

en: Order
ar: ترتيب

en: Submit
ar: إرسال

en: Logout
ar: تسجيل خروج

en: Register
ar: تسجيل

en: Settings saved.
ar: تم حفظ التغییرات

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

[ctx: post type general name]
en: Galleries
ar: المعارض

[ctx: post type singular name]
en: Gallery
ar: معرض صور

[ctx: gallery]
en: Add New
ar: أضف جديد

en: Add New Gallery
ar: أضف معرض جديد

en: Edit Gallery
ar: تحرير المعرض

en: New Gallery
ar: معرض جديد

en: All Galleries
ar: كل المعارض

en: View Gallery
ar: أظهر المعرض

en: Search Galleries
ar: ابحث فى المعارض

[ctx: post type general name]
en: Products
ar: المنتج

[ctx: post type singular name]
en: Order
ar: ترتيب

[ctx: order]
en: Add New
ar: أضف جديد

en: Thank you!
ar: شكراً لك!

en: PayPal
ar: باي بال

en: Pending
ar: بإنتظار المراجعة

en: New
ar: جديد

en: Error
ar: خطأ

en: Username
ar: اسم المستخدم :

en: Agree to Terms
ar: الموافقة على الشروط

en: E-mail: %s
ar: البريد الإلكتروني: %s

en: [%s] New User Registration
ar: [ %s ] تسجيل عضو جديد

en: username
ar: اسم المستخدم

en: General
ar: عام

en: Taxes
ar: الضرائب

en: United Arab Emirates Dirham
ar: درهم اماراتي

en: Czech Koruna
ar: الكورونا التشيكية

en: Danish Krone
ar: الكورونا الدنماركية

en: Hungarian Forint
ar: الفرونت الهنغاري

en: Malaysian Ringgits
ar: رينغيت ماليزي

en: Norwegian Krone
ar: الكرونا النرويجية

en: Philippine Pesos
ar: البيزو الفلبيني

en: Polish Zloty
ar: الزلوتي البولندي

en: Swedish Krona
ar: الكرونا السويدية

en: Swiss Franc
ar: الفرنك السويسر

en: Taiwan New Dollars
ar: الدولارات التايوانية الجديدة

en: Currency
ar: العملة

en: Left
ar: یسار

en: Right
ar: یمین

en: Pages
ar: صفحات

en: Display Options
ar: خيارات العرض

en: Columns
ar: أعمدة

en: Rows
ar: صفوف

en: Thumbnail Width
ar: عرض الصورة المصغّرة

en: Thumbnail Height
ar: ارتفاع الصورة المصغّرة

en: Crop
ar: قص

en: Payments
ar: الدفعات

en: Theme
ar: قالب

en: Logo
ar: شعار

en: From Name
ar: من الاسم

en: From Email
ar: من البريد الإلكتروني

en: Receipt
ar: فاتورة الشراء

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Comments
ar: التعالیقات

en: Payment Methods
ar: طرق الدفع

en: Background Color
ar: لون الخلفية

en: Header Text Color
ar: لون خط الترويسة

en: Link Color
ar: لون الرابط

en: Left Sidebar
ar: الشريط الجانبي (يسار)

en: Text Color
ar: لون الخط

en: Search
ar: إبحث

en: Background Image
ar: صورة الخلفية

en: Background Repeat
ar: تكرار الخلفية

en: Custom CSS
ar: نمط مخصص

en: CVC
ar: ‏CVC
